Добри резултати наших стријелаца на турниру „Требиње 2015“

Стрељачки турнир одржава се традиционално по завршетку спортског стрељачког кампа у Требињу у организацији Министарства за породицу омладину и спорт у Влади Републике Српске, а ове године учествовало више од 60 такмичара из стрељачких клубова широм Републике Српске.

У домаћем програму су наступили инвалиди чланови екипе СКИ „Гацко“, који су 15. августа у Невесињу гађали четврто коло лиге инвалида РС и стрељачки турнир у склопу  „Невесињске олимпијаде“. За СКИ Гацко су гађали Момир Вуковић, Момо Пљеваљчић и Жељко Марковић. Екипно су погодили 807 кругова и заузели треће мјесто.

На КУПУ инвалида у Требињу који се гађа само за појединачне пласмане члан СКИ Гацко Момир Вуковић је заузео друго мјесто са 326 кругова. Први је био Здравко Црногорац из Бијељине са 328 кругова,  а трећи Зоран Станојевић из Бијељине са погођених 320 кругова .

На невесињској олимпијади у Невесињу, 12. августа су гађали стријелци у категоријама пионира, јуниора и сениора, а из СК „Младост“ Николина Тодоровић је освојила златну медаљу и Јелица Вуковић сребрну, а од мушких у категорији јуниора је наступио Душан Крстојевић и освојио  златну медаљу.

У домаћем програму су наступали и пионири на завршном турниру прве седмице кампа 16. августа у Требињу, а најбољи  пласман од Гачана је забиљежио: 3. мј.  Лука Скоко са 132 кр. ; 6. мј. Тијана Црногорац -113 кр.; 7. мј. Милош Шушић -99 кр. ; 8. мј. Милан Поповић -65 кр.

По Међународном програму стрељаштва који је рађен у другој недељи кампа завршни турнир је одржан, 22. августа а резултати стријелаца „Младости“ по дисциплинама су следећи:

У дисциплини ваздушни пиштољ,  3. мјесто заузео је Божидар Тепавчевић са погођених 520 кругова, а  5. мјесто  Жељко Шупић са 413 кругова.