Prvo kolo: FK “Sloga Junajted” – FK “Mladost” 0:2

Fudbaleri “Mladosti” su u prvom kolu Druge lige RS gostovali u Bijeljini, gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Sloga Junajted“. Ekipa je nastupila bez nekolicine igrača, što iz opravdanih (Bratić, Mrković, Višnjevac, Antelj, Avdalović) što neopravdanih razloga (Komnenić, Salatić, Koprivica).

U 68. minutu igrač gostiju Ćeranić Rajko postiže pogodak za vođstvo od 1:0, da bi u 90. minutu Guzina Jovan postigao drugi pogodak za Mladost i vođstvo od 2:0. Zaslužena pobjeda ekipe Mladosti na vrućem gostujućem terenu.

Žuti kartoni: Delić, Lozo, Jokanović, Guzina S.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina S, Nikolić, Novaković, Drakul, Lozo, Goranović, Guzina J, Pejić, Ćeranić (od 90. min Dubljević D.), Delić, Jokanović.

Nakon odigranog I kola na prvom mjestu je ekipa FK „Mladost“ iz Gacka sa tri boda.

U narednom II kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra u subotu 18. avgusta sa početkom u 17 i 30 časova, fudbaleri “Mladosti” su domaćini ekipi FK „Drina HE“ iz Višegrada.