Фудбал: „Младост – Рудар“- Дерби кола без голова

Фудбалери „Младости“ и „Рудара“ из Приједора у 1. колу Прве лиге Републике Српске одиграли су сусрет резултатом 0:0. Оваквим исходом сигурно могу бити више задовољни гости из Приједора. Током сусрета, оба тима створила су по пар прилика за постизање гола, међутим, мреже се нису затресле.
Најбољу прилику имао је Драган Горановић који  је у 30. минути погодио пречку. Са друге стране, играчи „Рудара“, Микић и Радоја нису искористили своје прилике. Чувар мреже, повратник у редове „Младости“, Владимир Марковић био је несавладив.

У 63. минути утакмице десио се споран момент када судија Дринић из Модриче није признао погодак Миљана Вица. Након добро изведеног корнера, Вицо је ударио лопту главом која је  пала иза саме линије али је у тој гужви један играч гостујуће екипе  избацио лопту и судија није признао погодак, чиме је домаћин оштећен, што се могло видјети након прегледа снимка.

Пет  минута прије краја утакмице „Младост“је остала са играчем мање, јер је због међусобног неслагањана терену, судија Дринић показао пут у свлачионицу домаћем играчу Вуковићу.
Младост је играла у саставу: Марковић, Мрковић, Д. Горановић (од 90. мин. Денда), Вицо, Прело, Сушић, Тохољ, Андрић, Комненић, Ћеранић (од 85. мин. Пушара), Вуковић.
У 2. колу Првенства које се игра у суботу 23. августа 2014 године са почетком у 17:00 сати, фудбалери „Младости“ гостују у Крупи на Врбасу гдје се састају са новим прволигашем ФК „Крупа“.

Јубиларни 20. шампионат РС

Јубиларни 20. шампионат Републике Српске почео је у суботу утакмицама 1. кола.
Прва лига ће и ове сезоне бројати 14 клубова док ће од сљедеће бити смањена на 12 и играће се по другачијем систему него што је до сада био случај. С обзиром на то, на крају такмичарске сезоне 2014/15. неће се играти утакмице баража за попуну лига као у неколико сезона до сада. Како ствари стоје, послије двокружног лигашког дијела највиши степен такмичења ФС РС у сезони 2015/16. биће подијељен у двије групе: Лигу за првака и Лигу за опстанак које ће се такође играти по двокружном бод-систему,укупно десет кола.То значи да ће за разлику од претходних сезона у којима се играло 26 кола убудуће на распореду бити 32 првенствене утакмице.

Шампион РС ће као и до сада изборити пласман у Премијер лигу БиХ, а најмање три клуба ће ићи у нижи ранг па то доводи до тога да ће се већина клубова борити за очување прволигашког статуса него за шампионску титулу.