Фудбал: „Младост“ Гацко – „Напредак“ Доњи Шепак 1:3

Фудбалери Младости су у 16. колу  Друге лиге Републике Српске, група „Исток“ угостили екипу Напретка из Доњег Шепка, лидера на првенственој табели. Домаћа екипа је била ослабљена неиграњем Комненића и Мрковића због парних картона, а у 16. минуту због повреде игру је напустио Јокановић Трипо. Домаћини су боље играли у првом, а гости у другом полувремену. Екипи Напретка су ови бодови од значаја у борби за улазак у Прву лигу Републике Српске.

Била је то утакмица са доста шанси за постизање погодака, али и теренском иницијативом домаћина у првом полувремену. И домаћи и гости су имали идеалне шансе за постизање голова. Домаћини су повели голом Николе Копривице у 24. минуту игре. Гости су изједначили поготком Љубише Јовановића у 53. минуту игре да би исти играч након прекршаја над голманом домаћих Слободаном Гузином поготком у 72. минуту игре довео госте у вођство од 2:1. „Судија Пејић са Сокоца је својим одлукама оштетио домаћу екипу што је изазвало незадовољство и играча и навијача домаћих“, кажу у ФК „Младост“.

Коначан резултат од 3:1 за госте  поставио је Јевтић поготком у 76. минуту игре.

Младост је играла у саставу: Гузина, Копривица, Лозо, Бјелогрлић, Салатић, Горановић (од 80. минута Бокић), Дангубић, Сушић, Дубљевић, Јокановић (од 16. минута Делић), Ћеранић.

Фудбалери Младости тренутно су на 10. мјесту са 21 освојеним бодом.

У 17. колу Првенства РС које се игра  у недељу, 19. марта са почетком у 14:00  часова, фудбалери Младости гостују у Бијељини гдје се састају са домаћом екипом ФК „Јединство“ Бродац.