Fudbal: “Mladost” Gacko – “Mladost” Bogutovo selo 1:0

Fudbaleri  Mladosti su u  9. kolu  Druge lige RS, bili domaćini istoimenoj ekipi FK „Mladost“ iz Bogutovog sela. Utakmica je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu i bila je od velikog značaja za domaću ekipu, s obzirom da je u prethodna četiri kola osvojila samo bod. Fudbaleri Mladosti su diktirali igru ali bez rezultata sve do 42. minuta, kada je nakon dodavanja Dangubića spretan bio Sreten Nikolić i zatresao mrežu gostiju za vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu, domaći su stvorili nekoliko prilika ali bez rezultata. U 80. minutu gosti su imali šansu za izjednačenje ali je na visini zadatka bio golman domaćih, Čedomir Šuković, i odbranio siguran pogodak. Ipak na kraju zaslužena pobjeda domaće ekipe i nova tri boda.

Gledalaca: 100

Strijelac: Sreten Nikolić u 42. minutu

Sudije: Berak, Stupić, (Trebinje) i  Krunić (Foča)

Žuti kartoni: Avdalović Jevto, Šuković Čedo i Dangubić Milosav.

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Bokić, Nikolić (od 90. min Bratić), Mrković, Koprivica, Dangubić (od 46. min Bjelogrlić), Lozo, Avdalović Salatić, Pušara i Komnenić.

Nakon odigranih 9. Kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 25 bodova, na drugom mjestu je FK „Famos“ iz Vojkovića sa osvojenih 17 bodova. Mladost se nalazi na jedanaestom mjestu sa osvojenih 10 bodova.

U narednom 10. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  14.oktobra sa početkom u 15   časova, fudbaleri Mladosti su domaćini ekipi FK „Jedinstvo“ Brodac.

Peto kolo jesenjeg dijela prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ koje su omladinci Mladosti trebali igrati u nedelju 08.oktobra sa ekipom FK „Leotar“ iz Trebinja je odgođeno. Termin odigravanja će se naknadno odrediti.

U sledećem 6. kolu Omladinske selekcije Mladosti gostuju u Foči gdje se sastaju sa vršnjacima FK „Sutjeska“.