Фудбал: “Младост” Гацко – “Губер” Сребреница 2:2

Фудбалери  Младости су у  5. колу Друге лиге РС били домаћини екипи ФК „Губер“ из Сребренице. Утакмица права првенствена, са доста пропуштених шанси за постизање голова.

Екипа Младости је у 26. минуту повела са 1:0, након оправдано досуђеног пенала који је искористио Рајко Ћеранић. Након  пропуштених прилика домаћина, гости су у 56. минуту, након прекршаја Комненића, искористили досуђени пенал и изједначили на 1:1. Погодак је постигао Милан Јефтић. У 71. минуту домаћа екипа остаје са играчем мање јер је након другог жутог картона искључен Комненић Рајко. У 78. минуту гостујући играч, Никола Јањић, искористио је грешку домаћих играча и довео свој тим у вођство од 2:1. Домаћи фудбалери су након вођства гостију кренули на све или ништа, али у 88. минуту, након оштрог старта домаћи играч Мрковић Бојан црвени картон и екипа Младости остаје са два играча мање. На истеку 90. Минута, Трипо Јокановић постигао погодак за 2:2 што је био коначан резултат утакмице. Када се све сабере резултат од 2:2 и подјела бодова је реалан однос снага на терену, с обзиром да је домаћа екипа у завршницу утакмице ушла са два играча мање.

Гледалаца: 100

Судије: Гаврић, Иконић и Тојић (Бијељина).

Жути картони: Јокановић Трипо, Ћеранић Рајко, Копривица Никола и Лозо Дејан.

Црвени картони: Комненић Рајко и Мрковић Бојан.

Младост је играла у саставу: Шуковић, Копривица, Дангубић (од 80. мин Антељ), Лозо, Авдаловић (од 60. мин Бјелогрлић), Салатић, Мрковић, Бокић, Комненић, Јокановић (од 90. мин Братић) и Ћеранић.

Након одиграних пет кола, на првом мјесту је екипа ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са максималних 15 бодова, Младост се налази на осмом мјесту са освојених 7 бодова.

У наредном 6. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра  17.септембра са почетком у 16:30 часова, фудбалери Младости гостују код екипе УФК „Илићка 01“ из Брчког.

У  оквиру 1. кoла јесењег дијела првенства Омладинске квалитетне лиге, ПФС Требиње група „ЈУГ“ које се играло у недељу 10.септембра, омладинци Младости (предпионири и пионири) били су домаћини омладинским селекцијама ФК „Сутјеска“ из Фоче. Млађи пионири су одиграли неријешено 1:1, а пионири Младости су били бољи и побиједили резултатом 2:1.

Већ наредног викенда по распореду су утакмице са вршњацима ФК „Вележ“ Невесиње у Невесињу.