Фудбал: ФК “Слобода“ Мркоњић Град – ФК „Младост“ Гацко 1:0

Гатачка Младост била је гост екипи ФК „Слобода“ из Мркоњић Града у колу Прве лиге Републике Српске. Домаћини су након 90. минута игре били бољи и побиједили резултатом 1:0.
Утакмица је одиграна по сунчаном времену, а приказана игра била је задовољавајућа.
Једини гол за домаћина постигао је Травар у 77. минуту игре. Ово је заслужена побједа домаћих за друго мјесто на табели.

Младост је играла у саставу: Марковић , Н.Сушић, Мрковић, Н.Сушић, (од 46. мин. Ћеранић), Бјелогрлић, Денда, Прело, Тохољ, Лозо, Андрић и Комненић.

Након одиграних 8 кола на првом мјесту је екипа ФК „Леотар“ из Требиња са 19 бодова, а Младост се налази на петом мјесту са освојених 13 бодова.

У 9. колу Првенства РС које се игра у суботу, 11. oктобра са почетком у 15:30 часова, фудбалери Младости биће домаћини екипи ФК „Леотар“ из Требиња која је у прошлом колу побиједила „Пролетер“ из Теслића резултатом 1:0. То је уједно и херцеговачки дерби и дерби 9. кола.
Утакмица 11. кола, између омладинаца „Младости“ и НК „Посушје“, која је планирана за недељу, 05. октобра је одгођена, а термин одржавања исте биће накнадно познат.

У следећем, 12. колу које се по распореду игра у недељу, 12. октобра, Омладинци Младости су гости екипи НК „Столац“ из Стоца. Кадети играју у 11:00, а јуниори у 12:00 сати.