Дванаесто коло: “Младост” Гацко – “Леотар” Требиње 1:1

Некада премијерлигаши БиХ и прволигаши Републике Српске, а сада друголигаши, фудбалери Гатачке Младости и Требињског Леотара одиграли су дерби 12. кола Друге лиге група „Исток“ и оправдали очекивања стотињак промрзлих навијача. Неријешен резултат на крају је и реалан однос снага на терену. И један и други тим су имали своје шансе за побједу. Фудбалери Младости су пружили једну од својих најбољих игара у јесењем дијелу првенства. У 40. минуту игре гости су искористили грешку домаће одбране и преко Драгана Ристића повели са 1:0.

У другом полувремену домаћи су опет створили неколико прилика, али без резултата. У 63. минуту након добре акције Дангубић je промашио празан гол. У 70. минуту након акције Авдаловића и шута Дангубића играч Леотара Андрић руком зауставља лопту и судија Вуковић досуђује пенал за Младост, а Андрићу црвени картон. Сигуран извођач пенала је повратник након повреде Рајко Ћеранић и неријешен резултат од 1:1 што је на крају био и коначан резултат утакмице.

Гледалаца: 100.
Стријелци: Ристић Драган за Леотар, Ћеранић Рајко за Младост.
Судије: Вуковић и Капур (Брчко) и Милошевић  (Бијељина).
Жути картони: Лозо Дејан и Мрковић Бојан (Младост).
Црвени картони: Комненић Рајко (Младост) и Андрић Срђан (Леотар).

Младост је играла у саставу: Аничић, Бокић, Николић (од 66. мин Ћеранић), Копривица, Мрковић, Лозо, Авдаловић, Салатић, Јокановић, Дангубић (од 81. мин. Гузина), Комненић.

Након одиграних 12. кола на првом мјесту је екипа ФК „Слоге“ из Горњег Црњелова са 34. бода. Младост се налази на десетом мјесту са освојених 14 бодова.

У наредном 13. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“ које се игра у суботу 04. новембра са почетком у 14 часова фудбалери Младости гостују у Вишеграду гдје се састају са домаћом екипом ФК „Дрина ХЕ“.