Deseto kolo: FK “Stakorina” Čajniče – FK “Mladost” 5:1

Fudbaleri “Mladosti” iz Gacka u 10. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ gostovali su u Čajniču, gdje su se sastali sa domaćom ekipom Stakorina i pretrpjeli još jedan rezultatski visok poraz.

U 8. minutu mreža golmana Šukovića se prvi put zatresla, a precizan je bio Dačević. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima od 1:0.

I u drugom dijelu, ekipa Stakorine je bila nadmoćnija, pa je u 61. minutu uvećala prednost preko Ristanovića. Fudbaleri Mladosti se nisu predavali, pa su u 68. minutu uspjeli da smanje vođstvo domaćina na 2:1, a strijelac je bio kapiten Ćeranić.

Samo dva minuta kasnije u 70. minutu ponovo su se radovali domaći igrači nakon dosuđenog jedanaesterca, siguran je bio Damjanović. Već u 74. minutu Todorović je savladao Šukovića za vođstvo od 4:1. U 85. minutu najbolji igrač utakmice, Dalibor Damjanović, postiže svoj drugi pogodak za konačnih 5:1.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac), Vidaković i Aćimović (Zvornik).

Strijelci: Dačević u 8, Ristanović u 61, Damjanović u 70. (iz penala) i 85, Todorović u 74. minutu (Stakorina), Ćeranić u 68. minutu (Mladost G).

Žuti kartoni: Damjanović, Dačević, Ristanović (Stakorina), Šuković, Guzina, Mrković, Avdalović, Komnenić (Mladost ).

Stakorina: Marić, Nešković, Damjanović, Dačević (od 81.min. T.Tadić), Todorović, Gigović, Pjević, Ristanović (od 79. min. A. Tadić), Katana, Racković, Kajević.

Mladost (G): Šuković, Nikolić, Guzina (od 81. min. Elek) Mrković, Lozo, Drakul, Avdalović, Ćeranić, Vuković (od 64. min. Delić od 90. min. Avdalović L.), Komnenić, Goranović.

Nakon odigranih 10. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ Trebinje sa 27 bodova. Mladost se nalazi na jedanaestom mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U narednom 11. kolu jesenjeg dijela Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u subotu 19. oktobra sa početkom u 14 časova i 30 minuta, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Drina HE“  iz Višegrada.