Četrnaesto kolo: “Mladost” Gacko – “Jedinstvo” Brčko 2:0

Fudbaleri domaće Mladosti su u 14. kolu  Druge lige RS dočekali ekipu FK „Jedinstvo“ iz Brčkog. I jedan i drugi tim su imali svoje šanse za pobjedu. Fudbaleri Mladosti su pružili jednu od svojih boljih igara u jesenjem dijelu prvenstva. U 33. minutu igre nakon opravdano dosuđenog penala Rajko Ćeranić je bio neprecizan jer je pogodio stativu, a nakon odbijene lopte i prečku golmana Igora Vukadinovića.

U drugom poluvremenu domaći su opet stvorili nekoliko prilika, ali bez rezultata. U 87. minutu nakon šuta Komnenića lopta se od noge Nikole Koprivice odbija u gol za vođstvo od 1:0. U 89. minutu nakon dosuđenog faula Dejan Lozo sa oko dvadesetak metara je izveo slobodan udarac, a lopta prolazi kroz ruke golmanu gostiju Vukadinoviću i trese mrežu gostiju za vođstvo od 2:0. To je bio i konačan rezultat utakmice i uknjižena nova tri boda.

Gledalaca: 100;

Strijelci: Koprivica Nikola  u 87. min, Lozo Dejan za Mladost u 89 minutu;

Sudije: Berak Dušan i Stupić Dalibor (Trebinje) i Krunić Đorđe (Foča);

Žuti kartoni; Jokanović Tripo, Lozo Dejan, Koprivica Nikola (Mladost), Novaković Milovan, Buljubašić Mirzet, Vukadinović Igor i Lukić Marko (Jedinstvo).

Mladost: Aničić, Bokić, Nikolić (od 56. min. Komnenić), Koprivica, Mrković, Lozo, Avdalović, Salatić, Jokanović, Dangubić (od 75. min. Guzina),Ćeranić.

Jedinstvo (Bč): Vukadinović, Drakul, Čišija, Baljak, Teodorović, Novaković, Marinković, Buljubašić, Božić, Mitrović (od 86. Min. Obrenović), Lukić.

Nakon odigranih 14. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 35 bodova. Mladost se nalazi na desetom mjestu sa osvojenih 20 bodova.

U narednom 15. kolu jesenjeg dijela Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u subotu 18. novembra sa početkom u 13 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Vojkovićima gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Famos“.

U zaostalom 6. kolu jesenjeg dijela prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ koje se igralo u nedelju 12. novembra, omladinci Mladosti  su bili domaćini vršnjacima FK „Leotar“ iz Trebinja. Pioniri Mladosti su pobijedili sa 2:0, a mlađi pioniri Leotara su bili bolji od domaćina i pobijedili sa 2:1, kao i kadeti sa 5:1.