29. kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Velež” Nevesinje 2:1

Fudbaleri Mladosti su u 29. kolu  Druge lige RSgrupa „Istok“ ugostili ekipu FK „Velež“ iz Nevesinja. U komšijskom derbiju koji je opravdao očekivanja, domaća Mladost je bila bolja i zasluženo osvojila tri nova boda.

Mladost je tokom čitave utakmice imala inicijativu ali su gostujući igrači prvi imali dvije prilike za postizanje golova, u 10. i 18. minutu. U 29. minutu najbolji igrač Dragan Goranović, udarcem sa 18 metara postiže pogodak za vođstvo od 1:0, da bi koji minut kasnije nakon igranja rukom u kaznenom prostoru sudija Ikonić dosudio penal za domaće. Siguran izvođač penala je bio Goranović, koji postiže svoj drugi pogodak za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali bolje i rezultat toga je pogodak koji je postigao Kovačević u 65. minutu, smanjivši rezultat na 2:1. Do kraja utakmice šansi za postizanje pogodaka je bilo na obe strane, ali su mreže ostale netaknute.

Strijelci: Goranović Dragan u 29. i 34. minutu (penal) za Mladost a Kovačević u 65. min. za Velež,

Sudije: Ikonić, Mitrović (Bijeljina) i Milovanović (Vlasenica),

Žuti kartoni: Vuković, Komnenić, Mrkaić i Delić iz Mladosti i Milidrag iz Veleža.

Mladost: Guzina S, Lozo, Nikolić (od 86. minutu Goranović M.), Mrkaić, Mrković, Salatić, Goranović D, Bratić (od 56. minute Delić), Guzina J, (od 75. minute Antelj), Vuković, Komnenić.

Velež: Zurovac, Kovačević, Vučetić, Sikimić, Tomičić, Repović, Mrkajić (od 83. minute Kalem), Radović, Milidrag, Ivanišević (od 58. minute Danilović), Grujičić.

Nakon odigranih 29. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa 74 boda ispred FK „Leotar“ iz Trebinja sa 72 boda. Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa osvojenih 35 bodova.

U narednom 30. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u nedelju 09. juna sa početkom u 17:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Rogatici gdje će se sastati sa domaćom ekipom FK „Mladost“, a lider prvenstva “Jedinstvo” iz Brčkog, dočekuje ekipu FK „Famos iz Vojkovića.