29. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Вележ” Невесиње 2:1

Фудбалери Младости су у 29. колу  Друге лиге РСгрупа „Исток“ угостили екипу ФК „Вележ“ из Невесиња. У комшијском дербију који је оправдао очекивања, домаћа Младост је била боља и заслужено освојила три нова бода.

Младост је током читаве утакмице имала иницијативу али су гостујући играчи први имали двије прилике за постизање голова, у 10. и 18. минуту. У 29. минуту најбољи играч Драган Горановић, ударцем са 18 метара постиже погодак за вођство од 1:0, да би који минут касније након играња руком у казненом простору судија Иконић досудио пенал за домаће. Сигуран извођач пенала је био Горановић, који постиже свој други погодак за 2:0, што је био резултат првог полувремена. У другом полувремену гости су заиграли боље и резултат тога је погодак који је постигао Ковачевић у 65. минуту, смањивши резултат на 2:1. До краја утакмице шанси за постизање погодака је било на обе стране, али су мреже остале нетакнуте.

Стријелци: Горановић Драган у 29. и 34. минуту (пенал) за Младост а Ковачевић у 65. мин. за Вележ,

Судије: Иконић, Митровић (Бијељина) и Миловановић (Власеница),

Жути картони: Вуковић, Комненић, Мркаић и Делић из Младости и Милидраг из Вележа.

Младост: Гузина С, Лозо, Николић (од 86. минуту Горановић М.), Мркаић, Мрковић, Салатић, Горановић Д, Братић (од 56. минуте Делић), Гузина Ј, (од 75. минуте Антељ), Вуковић, Комненић.

Вележ: Зуровац, Ковачевић, Вучетић, Сикимић, Томичић, Реповић, Мркајић (од 83. минуте Калем), Радовић, Милидраг, Иванишевић (од 58. минуте Даниловић), Грујичић.

Након одиграних 29. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са 74 бода испред ФК „Леотар“ из Требиња са 72 бода. Младост се налази на седмом мјесту са освојених 35 бодова.

У наредном 30. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра у недељу 09. јуна са почетком у 17:30 часова, фудбалери Младости гостују у Рогатици гдје ће се састати са домаћом екипом ФК „Младост“, а лидер првенства “Јединство” из Брчког, дочекује екипу ФК „Фамос из Војковића.