26. kolo: FK „Mladost“ – OFK „Glasinac 2011“ 3:1

U  26. kolu Druge lige RS grupa „Istok“, fudbaleri Mladosti su ugostili drugoplasiranu ekipu na tabeli, OFK „Glasinac 2011“ sa Sokoca. Utakmica u kojoj su obje ekipe pokazale dobru igru i opravdale svoje mjesto u gornjem dijelu tabele.

Rajko Ćeranić, jedan od najboljih igrača utakmice, postigao je dva gola iz opravdano dosuđenih penala u 23. i 28. minutu igre. Mrežu gostiju je zatresao i Jovan Bokić u 39. minutu, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Mladost je u prvom poluvremenu pokazala dobru igru što je rezultiralo postizanjem tri pogotka, za razliku od drugog, kada su gosti preuzeli inicijativu i stvarali šanse, ali je na golu bio raspoloženi golman Guzina koji je svojim odbranama spriječio bilo kakvo rezultatsko iznenađenje. Konačan rezultat utakmice od 3:1 postavio je igrač gostiju Marko Blagojević u 70. minutu. Zaslužena pobjeda domaćina.

Strijelci: Ćeranić u 23. i 28. penal, Bokić u 65. min, za Mladost;

Sudije: Berak i Stupić (Trebinje) i Krunić (Foča);

Žuti kartoni: Avdalović i Antelj za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Koprivica, Lozo, Mrković, Komnenić Jokanović (od 75. min Antelj), Goranović, Avdalović (od 87. min Pejić), Bratić, Bokić (od 90. min Višnjevac),Ćeranić.

Nakon odigranih 26. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloga“ iz Gornjeg Crnjelova sa 62 boda. Mladost se nalazi na petom mjestu sa osvojenih 39 bodova.

U narednom 27. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 19. maja sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Trebinju gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Leotar“.

U nedelju 13. maja, u utakmicama 14. kola prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“, omladinci Mladosti su gostovali u Bileći gdje su se sastali vršnjacima FK „Hercegovac“. Mlađi pioniri su odigrali neriješeno 0:0, Pioniri su poraženi rezultatom 2:0 a Kadeti Mladosti su dobili utakmicu službenim rezultatom 3:0, jer se domaća ekipa nije pojavila na terenu.

U nedelju 20. maja, utakmicom 15. kola prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“, omladinci Mladosti su domaćini omladinskim selekcijama FK „Leotar“ Trebinje. Utakmice se igraju u 10 časova mlađi pioniri, 11:15 pioniri i 12:30 časova kadeti.