17. коло: ФК “Дрина ХЕ” Вишеград – ФК “Младост” 4:0

Фудбалери Младости су у 17. колу Друге лиге РС, група “Исток”, гостовали у Вишеграду гдје су се састали са домаћом екипом ФК „Дрина ХЕ“. Домаћини су били бољи и савладали госте са 4:0.

Голови су постизани након грешака гостујуће екипе. Домаћин је повео у 15. минуту поготком Пејовића. На 2:0 повисио је Марковић у финишу првог полувремена, у 44. минуту. Почетком другог полувремена, тачније у 47. минуту, Шимшић је запечатио судбину гостију за вођство од 3:0, да би у 76. минуту Дамјановић постигао четврти погодак за коначан резултат од 4:0, што је један од тежих пораза гостујуће екипе. Екипа Младости је ушла у ову утакмицу без шест стандардних првотимаца у односу на јесењи дио првенства, што је утицало на игру као и касни почетак припрема.

Стријелци:  Пејовић у 15. минуту, Марковић у 44. минуту, Шимшић у 47. минуту и Дамјановић у 76 минуту за “Дрина ХЕ”.

Судије: Митровић, Макарић, Малетић (Бијељина).

Жути картони: Лозо и Антељ (Младост).

Младост је играла у саставу: Гузина, Делић, Николић (од 85. мин. Пејић), Мрковић, Лозо (од 69. мин. Антељ), Новаковић, Горановић, Братић, Авдаловић, (од 56. мин. Гузина), Вуковић, Мркаић

Након 17. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са 44 бода. Младост се налази на осмом мјесту са 19 бодова.

У наредном 18. колу, Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра у суботу 23. марта са почетком у 14:30 часова, фудбалери Младости дочекују екипу ФК „Будућност“ из Пилице.