15. kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Mladost” Rogatica 1:2

Domaća Mladost je u poslednjem 15. kolu jesenjeg dijela prvenstva Druge lige RS, grupa „Istok“, ugostila imenjaka, ekipu FK „Mladost“ iz Rogatice i pretrpila poraz. Igrači domaćina su pokazali jednu od najlošijih igara u jesenjem dijelu prvenstva. Opravdanje ne može biti ni izostanak zbog povrede najboljeg igrača Mladosti Ćeranića i golmana Guzine. Indolentna i nervozna igra pojedinaca dovela je do poraza od imenjaka iz Rogatice. U 21. minutu hladan tuš za domaćina priredio je gostujući igrač Đurović, koji je iskoristio grešku Salatića i golmana Šukovića i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

U 32. minutu Goranović prelijepim golom izjednačuje rezultat na 1:1. U 62. minutu gostujući igrač Đurović koristi grešku odbrane domaćih i dovodi svoj tim u vođstvo od 2:1, što je bio konačan rezultat utakmice. Domaćini su do kraja utakmice pokušavali da dođu makar do jednog boda, ali bezuspješno, jer je golman Simsija bio na visini zadatka. Utakmica je obilovala velikim brojem kartona – osam žutih i jedan crveni.

Strijelci: Goranović u 32. minutu za Mladost, Đurović u 32. i 62. minutu za Mladost iz Rogatice,

Sudije: Ikonić i Marković (Bijeljina) Lazić (Zvornik),

Žuti kartoni: Salatić, Komnenić i Jokanović (Mladost)

Crveni karton: Koprivica (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Delić (od 78. minute Avdalović), Nikolić, Koprivica, Novaković, Salatić, Drakul, Goranović, Bratić, Komnenić, Jokanović.

Nakon odigranih 15 kola, jesenji prvak je ekipa FK „Jedinstvo“ Brčko sa 38 bodova. Na drugom mjestu je FK „Leotar“ iz Trebinja sa 36 bodova. Gatačka Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa osvojenih 19 bodova.