10. коло: ФК “Младост” Гацко – ФК “Илићка 01” Брчко 5:1

Домаћа Младост је у 10. колу Друге лиге РС група „Исток“ угостила екипу ФК „Илићка 01“ из Брчког. Играчи домаћина су показали добру и ефикасну игру. Мрежа гостију се затресла пет пута, мада, како кажу у клубу, могло је и више да су стријелци Младости били спретнији пред голом гостију. У 17. минуту Николић постиже први погодак за вођство од 1:0. Поготком у 26. минуту, Јокановић повећава на 2:0 што је био резултат првог полувремена. У 52. минуту Мрковић постиже погодак за 3:0, да би у 57. минуту Ћеранић постигао свој први гол и вођство од 4:0. Гостујући играч Арсић, у 86. минуту смањује на 4:1, а када су сви очекивали крај утакмице Ћеранић својим другим голом поставља коначан резултат утакмице од 5:1.

Стријелци: Николић  у 17. минуту, Јокановић у 26. минуту, Мрковић у 52. минуту и Ћеранић у 57. и 90. минуту за Младост, Арсић у 86. минуту за Илићку 01,

Судије: Берак, Ступић и Вулић (Требиње),

Жути картони: Копривица за Младост.

Младост је играла у саставу: Гузина, Николић, Копривица (од 79. минуте Пејић), Мрковић, Салатић, Дракул, Горановић, Братић, Комненић (од 73. минуте Вуковић), Јокановић (од 61. минуте Делић) Ћеранић.

Након одиграних 10. кола, на првом мјесту је екипа ФК „Јединство“ из Брчког са 12 бодова. Младост се налази на шестом мјесту са освојених 16 бодова.

У наредном 11. колу Првенства РС – Друга лига „Исток“, које се игра  у недељу 20. октобра са почетком у 14:30 часова, фудбалери Младости гостују у Билећи, гдје се састају са екипом ФК „Леотар“.

Омладинске селекције Младости које се такмиче у Омладинској лиги ПФС Требиње одиграле су своје утакмице у оквиру 5. кола са ФК „Вележ“ Невесиње. Кадети су у петак гостовали у Невесињу и поражени су са 6:2. На домаћем терену у Гацку, млађи пионири су поражени од вршњака Вележа са 5:0, а пионири Младости су били бољи и са 9:0 побиједили пионире Вележа из Невесиња.